Opis
SREDA 4. JUNIJ 2025
POZNAVANJE POSTOPKOV JAVNEGA NAROČANJA
Javna naročila so sredstvo za posodobitev javnih ukrepov in prispevajo k pravičnejšemu in trajnostnemu modelu rasti. Poenostavitev in pravna varnost, ki ju prinaša nova ureditev, zagotavljata lažje upravljanje in večjo učinkovitost javnih naročil ter prihranek časa in sredstev tako za naročnike kot tudi za mala in srednje velika podjetja (MSP). Prednostno so obravnavani tudi socialna vključenost, okolje in inovacije, tako da se bodo lahko naročniki odločili za najboljšo in ne najcenejšo ponudbo. Naloga javnih naročil je, da prispevajo h gospodarski rasti ter vzpostavitvi trajnostnega in bolj vključujočega modela gospodarskega razvoja.
Javno in civilnopravno razmerje; Načela javnega naročanja; analiza potreb in trga; Ocenjena in limitirana vrednost; Zajamčena sredstva; Izjeme javnega naročanja; Inhouse javno naročanje; Odprti postopek; Omejeni postopek; Konkurenčni postopek; Partnerstvo za inovacije; Postopki s pogajanji; Javna naročila male vrednosti; Evidenčni postopki; Okvirni sporazum
PETEK 6. JUNIJ 2025
POGODBE JAVNEGA NAROČANJA
Pogodbe v okviru javnih naročil so običajno zapletene in se sklepajo za daljša časovna obdobja, poleg tega pa na njih vplivajo tudi različne spremembe v zakonodaji, zato je že vnaprej treba upoštevati mehanizme in instrumente za učinkovito upravljanje sprememb v pogodbeni sferi javnega naročanja. Sistematično upravljanje pogodb javnega naročanja lahko povzroči precejšnje prihranke v stroških in tudi v času ter vodi v večjo učinkovitost procesa javnega naročanja. Spreminjanje obstoječih pogodb povečuje tveganje izkrivljanja konkurence in diskriminacijo preostalih ponudnikov, ki so se prijavili na javno naročilo, zato je izjemnega pomena , da naročnik zagotavlja, da bodo pogoji in zahteve v pogodbenih določilih realizirani, kar je naloga pogodbenega managementa v javnem naročanju.
Subjekti pogodbenega razmerja (naročnik, ponudnik, konzorcij, podizvajalci); Vsebina pogodbenega razmerja; Pogodbena cena (na enoto, po izmerah, na ključ); Rok izvedbe predmeta pogodbe; Intelektualna lastnina v pogodbenem razmerju; Finančna zavarovanja pogodbenega razmerja; Spremembe pogodbenega razmerja pri javnem naročanju; Prenehanje pogodbenega razmerja pri javnem naročanju
PONEDELJEK 9. JUNIJ 2025
PRAVNA SREDSTVA NEIZBRANEGA PONUDNIKA
Pravno varstvo zoper kršitve v postopkih javnega naročanja je zagotovljeno v predrevizijskem postopku, ki poteka pred naročnikom, revizijskem postopku, ki poteka pred Dkom in sodnem postopku, ki na prvi stopnji poteka pred okrožnim sodiščem, ki ga kot izključno pristojnega določa zakon, ki ureja sodišča. Predrevizijskega, revizijskega in sodnega postopka se ima pravico udeleževati tudi ponudnik, čigar ponudbo je naročnik izbral kot najugodnejšo. V tem primeru ima izbrani ponudnik enake pravice in dolžnosti kot stranka.
Podlage in načela pravnega varstva; Postopek pri ponudniku – priprava revizijskega zahtevka, pritožba; Postopek pri naročniku – odgovor na revizijski zahtevek; Postopek pri Dkom – odločanje Dkom; Upravni spor kot pravno sredstvo zoper odločitev Dkom; Sodno varstvo zoper odločitve Dkom; Odškodninska obveznost; Analiza tekočih odločitev Dkom
SREDA 11. JUNIJ 2025
NEDOPUSTNE PRAKSE JAVNEGA NAROČANJA
Ponudnik mora biti izbran pregledno in po predpisanem postopku, v tem okviru sta pomembni tudi obveznosti objave obvestil glede javnih naročil in glede objave pogodb na portalu javnih naročil. Naročnik mora zagotoviti, da med ponudniki na vseh stopnjah postopka javnega naročanja in glede vseh elementov ni razlikovanja, upoštevaje vzajemno priznavanje in sorazmernost zahtev naročnika glede na predmet naročila. Naročnik mora zagotoviti, da ne ustvarja okoliščin, ki pomenijo kakršnokoli diskriminacijo ponudnikov. Javno naročanje se mora izvajati sorazmerno predmetu javnega naročanja, predvsem glede izbire, določitve in uporabe pogojev, zahtev in meril, ki morajo biti smiselno povezana s predmetom javnega naročila.
Integriteta in izpolnjevanje javnega interesa pri javnem naročanju; Korupcijska tveganja pri javnem naročanju; Izogibanje nasprotij interesov; Prikrojevanje ponudb in ostale nedopustne prakse ponudnikov; Varovanje konkurence pri javnem naročanju; Nedopustno oblikovanje konzorcijev in podizvajalskih razmerij; Nedopustne vpliv ponudnikov na delovanje javnih naročnikov Aktivnosti javnih naročnikov pred, med in po oddaji javnega naročila; Prekrški pri javnem naročanju
PREDAVATELJ
mag. Matjaž Kovač univ.dipl.prav., magister pravnih znanosti, strokovnjak za javna naročila, gospodarsko pravo in davke, visokošolski predavatelj za predmetno področje Pravo ter doktorski kandidat na področju mednarodnega finančnega in davčnega prava.
KOTIZACIJA IN PLAČILO
Kotizacija za udeležbo na spletnem seminarju za posameznega udeleženca je 485,00 € , za prijave do 16.5.2025 samo 465,00 € (nismo davčni zavezanci).
Vključuje izvedbo spletnega seminarja v živo, gradivo v elektronski obliki, odgovore na vprašanja v živo.
Spletni seminar bo potekal v živo preko videokonferenčne platforme, zato potrebujete internetno povezavo in zvočnike.
Kotizacijo nakažete po prejemu računa.
INFORMACIJE, PRIJAVA IN ODJAVA
Prijave sprejemamo do 30.5.2025.
Prijavite se lahko preko spletne trgovine ali preko naročilnice, ki jo izpolnite in skenirano posljete na naslov info@leksiakov.si. Naročilnico najdete v galeriji izdelka.
Skrajni rok za morebitno odpoved (pisno) je tri dni pred rokom za izvedbo. Ce se boste odjavili tri dni pred dogodkom vam bomo zaračunali administrativne stroške v višini 30% kotizacije, pri kasnejši odjavi pa v celoti.
Ime in priimek ter e pošto posameznega sodelujočega na dogodku, vnesite v polje “Opombe o vašem naročilu”.
Za vse informacije o dogodku smo vam na volju na e naslovu: info@leksiakov.si ali telefonski številki 030 317 879
V primeru, da do roka prijave ne bo prijavljenih več kot 10 udeležencev, dogodek odpade in dobite povrnjeno celotno kotizacijo.