Opis
Delo je temeljna človekova vrednota. Je posebna kategorija, ki je zavarovana z ustavo. Še bolj pomembno kot delo, ki je splošen pojem oziroma dobrina, je pomembna njegova pravna oblika, torej delo, ki se opravlja v delovnem razmerju, tako imenovano odvisno delo. Ob tem, da imajo osebe v delovnem razmerju tipične pravice, ki iz takšnega pravnega razmerja neposredno izvirajo (npr. pravica do plače), se pravice iz tega razmerja raztezajo tudi na socialno pravno področje, torej na zdravstveno, pokojninsko in invalidsko zavarovanje ter zavarovanje za primer brezposelnosti. Na podlagi temeljnega pravnega razmerja torej nastanejo tudi druge pravice iz tega razmerja.
Predmet delovnih sporov so pravice, obveznosti, pravna razmerja in interesi, ki temeljijo na tako imenovanem odvisnem delu. Ker je reševanje delovnih sporov neposredno povezano z delom, ki je temeljna človekova dejavnost pa tudi dobrina, je njihov pomen v vsaki državi večinoma večji kot pomen drugih sporov. Pomen teh sporov se poveča, če je na primer brezposelnost visoka, če trg dela in kapitala ne delujeta v skladu s predpisi ali slabo delujeta, če stranke delovnih razmerij pravic in obveznosti iz teh razmerij ne izvršujejo v skladu z zakoni in kolektivnimi pogodbami, če je nizka raven sporazumnega reševanja sporov in če je nizka pravna kultura. Med alternativne načine reševanja individualnih delovnih sporov uvrščamo v praksi in teoriji poznano arbitražo, vse bolj prodirajočo mediacijo, ter nekatere druge načine alternativnega reševanja sporov.
E-seminar je namenjen vsem strokovnjakom, ki se ukvarjajo s področjem kadrovanja in delovnih razmerij v javnih in zasebnih organizacijah, zaposlenih v javnih in zasebnih organizacijah ter študentom, predvsem pa širši množici, ki se ukvarja s problemi reševanje delovnih sporov.
PREDAVATELJ
mag. Matjaž Kovač univ.dipl.prav., magister pravnih znanosti, strokovnjak za javna naročila, gospodarsko pravo in davke, visokošolski predavatelj za predmetno področje Pravo ter doktorski kandidat na področju mednarodnega finančnega in davčnega prava.
KOTIZACIJA IN PLAČILO
Kotizacija za udeležbo na spletnem seminarju za posameznega udeleženca je 145,00 € (nismo davčni zavezanci).
Vključuje izvedbo spletnega seminarja v živo, gradivo v elektronski obliki, odgovore na vprašanja v živo.
Spletni seminar bo potekal v živo preko videokonferenčne platforme, zato potrebujete internetno povezavo in zvočnike.
Kotizacijo nakažete po prejemu računa.
INFORMACIJE, PRIJAVA IN ODJAVA
Prijave sprejemamo do 9.5.2025.
Prijavite se lahko preko spletne trgovine ali preko naročilnice, ki jo izpolnite in skenirano posljete na naslov info@leksiakov.si. Naročilnico najdete v galeriji izdelka.
Skrajni rok za morebitno odpoved (pisno) je tri dni pred rokom za izvedbo. Ce se boste odjavili tri dni pred dogodkom vam bomo zaračunali administrativne stroške v višini 30% kotizacije, pri kasnejši odjavi pa v celoti.
Ime in priimek ter e pošto posameznega sodelujočega na dogodku, vnesite v polje “Opombe o vašem naročilu”.
Za vse informacije o dogodku smo vam na volju na e naslovu: info@leksiakov.si ali telefonski številki 030 317 879
V primeru, da do roka prijave ne bo prijavljenih več kot 10 udeležencev, dogodek odpade in dobite povrnjeno celotno kotizacijo.